Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Sipas dy burimeve që kam, Rama do ta zgjidhë nyjën në këtë mënyrë", analisti zbulon planin e kryeministrit për Cakajn

Postuar: 11/01/2019 - 23:29

Analisti Lorenc Vangjeli ka pohuar mbrëmjen e sotme se Rama e ka gjetur zgjidhjen për përplasjen me Ilir Metën.Pas kthimit të dekretit për emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, Vangjeli ka thënë në emisionin 'Java' në RTSH se kryeministri ka menduar të zgjidhë nyjen me presidentin Meta duke tërhequr kandidaturën e shqiptarit nga Kosova.

'Sipas të paktën dy burimeve Rama do ta zgjidhë nyjen që është krijuar dhe përplasjen me Metën duke tërhequr kandidaturën e Cakës', u shpreh Lorenc Vangjeli.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/03/2019 - 17:34

Analisti Andi Bushati ka deklaruar se Arta Marku do të rikonfirmohet në krye të prokurorisë.

Por, i pyetur nëse duhej ose jo të kandidonte, Bushati u shpreh se Arta Marku ka vulën e PS-së.

Postuar: 19/03/2019 - 17:29

Anëtar i kryesisë së PD, Eno Bozdo i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se deklaratat e a

Postuar: 19/03/2019 - 17:26

24 orë nga përfundimi i afatit për dorëzimin e kandidaturave për pozicionin e Inspektorit të Lart

Postuar: 19/03/2019 - 17:14

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të shmangin sa më

Postuar: 19/03/2019 - 17:04

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet nesër duke filluar nga ora 10:30 minuta, ndërsa në

Postuar: 19/03/2019 - 16:52

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka deklaruar se me Edi Ramën kryeministër nuk ka ars

Postuar: 19/03/2019 - 16:37

Një video e cila po qarkullon në rrjete sociale duket një veprim i pahijshëm i kryebashkiakut Vel