BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

Situata e koronavirusit në Shqipëri, ambasadori i BE del me thirrjen e rëndësishme për të gjithë qytetarët: Mbani distancën!

Situata e koronavirusit në Shqipëri, ambasadori i BE del me thirrjen e

Pas përditësimin e të dhënave të 24 orëve të fundit të të prekurve me COVID-19, ku njoftua se janë identifikuar 90 raste të reja të infektuar me koronavirus, ka ardhur reagimi i fortë i ambasadorit të BE, Luigi Soreca-s.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca bën thirrje që të ruhet distancimi social.

“Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se lufta kundër  COVID 19 nuk ka mbaruar!

Mbajtja e distancës sociale në vendet publike eliminon në mënyrë të konsiderueshme përhapjen e Covid19!

Kontribuoni në sigurinë kolektive”, bën thirrje Soreca.