Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Situata e trazuar politike, zbulohet lëvizja e papritur e Kryemadhit

Postuar: 19/05/2019 - 15:00

Teksa vendi është përfshirë një një krizë të thellë politike, ku opozita ka dalë jashtë Parlamentit dhe refuzon mbajtjen e zgjedhjeve në 30 qershor, liderët opozitarë kanë nisur takimet jashtë vendit.

Kështu pas SHBA-së, Monika Kryemadhi do të jetë sot në Itali. Përmes një postimi në faqen e saj, Kryemadhi është shprehur se do të takohet me shqiptarët në Bolzano.

"Sot do të jem në Bolzano në një takim me shqiptarët,vllezër dhe motra, që jetojnë dhe punojnë në Itali', shkruan Kryemadhi.

Ndërkaq, nga ana tjetër kryedemokrati Basha ndodhet në Britani. Madje dje nga Parlamenti Britanik ai ritheksoi edhe njëherë se nuk do të negociojë me Ramën kryeministër.

Mbetet për t'u parë se çdo të sjellin vizitat e dy krerëve të opozitës jashtë vendit, teksa këtu mundësia për negociata mbetet ende e zymtë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:02

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejës, disa punonjës të administratës i janë drejtuar KZAZ-së numër 6-të.

Postuar: 19/06/2019 - 18:53

Kreu i PAA-së, Agron Duka i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon që të

Postuar: 19/06/2019 - 18:50

Pak kohë më parë studiuesi Taulant Muka publikoi një foto të diplomës së kreut të Bashkisë së Tir

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sulmet e përfaqësuesve të LSI-së ndaj ndërkombëtarëve nuk kanë të sosur.

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, thotë se situata e sotme në shumë KZAZ në të gj

Postuar: 19/06/2019 - 18:08

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj analizoi zhvillimet e fundit në vend, ku nuk kanë munguar