BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Politike

Situata e zgjedhjeve në Shkodër, Tom Doshi merr vendimin që nuk pritej, zbardhet lëvizja e kryetarit të Partisë Socialdemokrate

Situata e zgjedhjeve në Shkodër, Tom Doshi merr vendimin që nuk

Partia Socialiste dhe Partia Socialdemokrate do të dalin me lista të ndara në Shkodër në zgjedhjet lokale të 14 majit. Gazetari Teodor Gjerga tha se në listën e kandidatëve për këshillat bashkiakë të PS janë 52 emra, ndërsa në listës e PSD janë 37 emra.

Në 10 vendet e para te lista e PS ka një numër të konsiderueshëm emrash që kanë qenë pak kohë më parë të Partia e Lirisë.

Po ashtu interesantë ka qenë emrat dhe në listën socialdemokratë të kryesuar nga Tom Doshi i cili siç dihet është një faktor i rëndësishëm sa i takon zgjedhjeve vendore dhe  qendrore në Bashkinë  e Shkodrës.

Në këtë listë ka pasur shumë emra socialistë që kanë qenë në këshillat bashkiakë të PS.

Më të lexuarat