BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Politike

“Situata është tepër tragjike”/ Publikoi faktet e reja për aferën e inceneratorëve, Ilir Meta paralajmëron lëvizjen urgjente: Kemi prova të tjera të rënda!

“Situata është tepër tragjike”/ Publikoi faktet e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka treguar se faktet e reja që janë bërë publike këtë të martë për skandalin me inceneratorët do të depozitohen në SPAK.

Meta tha se në këtë skemë kriminale është vënë në dispozicion i gjithë shteti.

“Situata është tepër tragjike, në drejtim të shkatërrimit të shtetit ligjor dhe interesit publik, pasi kryetari i bashkisë ka angazhuar jo vetëm bashkinë por të gjithë qarkun duke shkelur ligjin dhe jashtë çdo kompetence në një borxh e detyrim të tillë, se këto s’janë paratë e bashkisë por të qytetarëve që jo vetëm nuk shkojnë për një investim por shkojnë te kompania mëmë që duhet të sjellë lekët këtu për të investuar për inceneratorin që nuk ekziston e shumë më e rëndë që këto kompani kanë vendosur peng pronat publike në banka.

E qartë si i gjithë shteti, është vënë në dispozicion të aferës së shekullit të aferës së djegësave, nëse sot treguam në vend të vijnë lekët nga Hollanda shkojnë lekët e qytetarëve të Shqipërisë në Hollandë, por dhe në vende të tjera se do keni para jush e shumë fakte të tjera të rënda.

Ndërkohë ekipi këtu, së bashku me ish kryetaren e LSI dhe deputeten Monika Kryemadhi, bashkë me koordinatoren Briseida Shehaj do të paraqesë të gjithë këto veprime, akte bazuar në dokumente pranë SPAK dhe institucioneve të drejtësisë.

Jemi të sigurt që gjykatësi më i mirë do jetë populli i Tiranës dhe Shqipërisë.”, u shpreh Meta.