BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Politike

Situata në PD "fut në sherr" Arian Çanin me Manjanin dhe Mërtirin: Mua s’më manipulojnë dot, thjesht lojë

Situata në PD "fut në sherr" Arian Çanin me Manjanin

Situata në PD dhe reagimi i Ambasadës Amerikane, ishte temë diskutimi mbrëmjen e kësaj të enjtje në emisionin “Now” në Euronews Albania. Gazetari Arian Çani ka debatuar me analistët Ergys Mërtiri dhe Ylli Manjani për drejtimin e PD. Çani u është drejtuar duke u thënë se qëllimi justifikon mjetin, referuar bashkëpunimit të mundshëm që mund të ketë Lulzim Basha me Edi Ramën për të nxjerrë jashtë loje Sali Berishën.

Pjesë nga biseda:

Arian Çani: Unë nuk manipulohem nga askush. Jemi njerëz të medias. Ergys, ne jemi spektatorë dhe kemi të drejtë që ta komentojmë lojën.

Arian Çani: Lul Basha ka të drejtë të bëjë gjëra më të rënda se kaq, bile pak po bën. Në politikë nuk ka kufij, qëllimi justifikon mjetin. Nëse është e vërtetë që Basha bashkëpunon me Ramën që të nxjerrë jashtë loje Berishën, duhet ta bëjë sa më shpejtë, se erdhi 2025. Basha ka të drejtë të ketë ambicie.

Ylli Manjani: Basha të dalë me parti të veten dhe jo me partinë që krijoi Berisha, është gafë e rëndë. Le të krijohen parti të reja.

 

Më të lexuarat