BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Aktualitet

Situata politike në vend/ Gazetari rendit arsyet: Ja pse jemi zhytur në korrupsion

Situata politike në vend/ Gazetari rendit arsyet: Ja pse jemi zhytur

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se mekanizmat që do duhej të luftonin korrupsionin në vend, nuk kanë funksionuar.

Në emisionin “Now”, Çipa u shpreh se edhe për shkak të problemeve të saj të brendshme, opozita nuk ka mundur të adresojë siç duhet aferat korruptive.

“Po ta shikosh, disa nga mekanizmat që do duhej ta frenonin dhe ta bënin shumë herë më më të përgjegjshëm individin që rekrutohet në administratën publike, ai që firmos për asetet publike, për financat publike, donacionet, tenderat, prokurimet, nuk e ka pasur këtë ndërgjegje të drojes, jo të frikës, por të vihej para përgjegjësisë në momentin që pa garë, e kalon tenderin te individi jo përmes konkurimit.

Politkisht, ne kemi qenë një një instalim të asaj që quhet pluralitet kontrollues. Në momentin që një opozitë konsumon energji të tejzgjatur kohore për problemet e brendshme të vetvetes, nuk i kryen dot funksionet publike. Kemi mungesë mocionesh, mungesë interpelacash”, theksoi ai.