BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Situatë e tensionuar mes maxhorancës dhe opozitës/ Shtyhet mbledhja e Komisionit të Jashtëm, PD del me vendimin e prerë

Situatë e tensionuar mes maxhorancës dhe opozitës/ Shtyhet

Mbledhja e Komisionit të Jashtëm e cila ishte parashikuar të zhvillohej sot në orën 10:00 është shtyrë.

Deputetët e Partisë Demokratike kishin deklaruar se do të ishin fizikisht në komision pavarësisht se mbledhja ishte njoftuar online. Tashmë mbledhja pritet të mblidhet ditën e nesërme në orën 13:30.

“Pas nje konsultimi me Ministrine per Evropen dhe Punet e Jashtme dhe ne pamundesi te presenzes fizike te disa prej diplomateve qe jane propozuar per te marre detyren e ambasadorit, mbledhja e Komisionit per Politiken e Jashtme do te zhvillohet online diten e marte ne oren 14.00 (me qellim qe te perputhet edhe me orarin e ambasadoreve qe ndodhen ne SHBA). Mbledhja per konstituimin e Komisionit do te realizohet po te marten, ne daten 28 shtator 2021, ne oren 13.30”, thuhet në njoftim.

Maxhoranca kërkon komisione online për shkak të pandemisë, ndërsa PD është kundër duke deklaruar se deputetët e vaksinuar nuk përbëjnë rrezik për përhapjen e COVID.

Më të lexuarat