Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"S’jua dhanë se nuk e meritoni”, Ahmetaj zbulon çfarë ka opozita me dibranët që nuk i do PPP-të

Postuar: 15/11/2018 - 11:11

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se Partneriteti Publik Privat (PPP) nuk është gjë tjetër veçse shërbim ndaj qytetarit.

 
“PPP-të janë të gjitha transparente. Opozita tha që koncensionet rëndojnë mbi qytetarët. Rruga e Arbrit, tha, me koncesion që kushton 240 milionë euro, pse duhej të bëhej tani? Ajo rrugë duhej të bëhej tani, edhe pse buxheti nuk kishte mundësi ta bënte, dhe prandaj hyn PPP-ja, procedurë totalisht transparente. Kjo bën të mundur që dibranët të mos presin 20 vite për rrugën. Pyes opozitën, çfarë keni me dibranët që s’doni të bëhet rruga? Se nuk ju dhanë votën? S’jua dhanë se nuk e meritoni”, u shpreh Ahmetaj.

“Rrugë me koncesione bën e gjithë bota. Ne kemi bërë gjithë ato rrugë, dializë, check-up, inceneratorët për plehrat. Apo doni që qytetarët të mbyten? Janë shërbime publike”, shtoi Ahmetaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 14:07

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për suksesin e reformës në Drejtësi.

Postuar: 22/05/2019 - 14:01

Presidenti Ilir Meta, ka lëshuar mesazhe të forta për politikën shqiptare.

Postuar: 22/05/2019 - 13:37

Ditën e sotme është zhvilluar në Gjykatën e Tiranës seanca e parë e padisë për shpifje e kryemi

Postuar: 22/05/2019 - 13:22

Deklararat e presidentit të Shqipërisë ditën e sotme ishin me tone të ashpra dhe gati- gati me nj

Postuar: 22/05/2019 - 12:42

Ish-deputeti i LSI-së, ka reaguar pas deklaratave të Ramës të bëra sot gjatë prezantimit të platf