BREAKING NEWS

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i është bllokuar viza rrezikon të mbetet jashtë listave, shtohet presioni ndaj Bashës

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i
x

Politike

“S’ka këllqe asnjë njeri të më kundërshtojë ”/ Shpërthejnë tensionet në Kuvend, Ruçi ultimatum deputetëve: Mos më bëj të fortin mua. Sërish ndërpritet seanca (VIDEO)

“S’ka këllqe asnjë njeri të më

Ka rinisur seanca plenare pas 5 minutash pushim të dhënë nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, por përsëri me tensione, duke u detyruar të ndërpritet përsëri.

Ora 13: 50 Serish tension ne Kuvend.  Deputeti Halit Valteri i afrohet foltores dhe nderpreu fjalen e ministrit te Brendshem Sander Lleshaj.

"Halit mos bej te fortin se do perjashtohesh nga seanca. S’ka kellce asnjë njeri të më kundërshtojë mua " u shpreh Ruçi.

Seanca u nderpre per 5 minuta.

Ora 13:30- Deputetët e opozitës parlamentare bllokojnë foltoren.  Deputeti Myslim Murrizi kërkon të marrë fjalën por nuk ia jep kryetari I Kuvendit.

Gramoz Ruçi I kërkon të ulet përndryshe do të marrë masë.

“Ulu poshtë se do të marr masë. Po të jap vërejtje, do përjashtohesh nga seanca”.

Seanca u nderpre 5 minuta me kerkese te maxhorances.

Më të lexuarat