Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“S’ka luftë brenda PS”, deputeti socialist zbulon ç’do të ndodhë sot në Asamblenë Kombëtare: Jemi gati për mandatin e tretë të qeverisjes/ (Ç’po paralajmëron?)

Postuar: 23/07/2019 - 13:33

Deputeti socialist Sadi Vorpsi i ftuar në emisionin “KafeIN”, gjatë një interviste me moderatorin Flavio Qarri tha se Asambleja e PS që do të mblidhet pasditen e së martës, ka në fokus të saj analizën e zgjedhjeve të 30 qershorit. Vorpsi ka kundërshtuar zërat se brenda PS ekziston një luftë e brendshme.

“Pas zgjedhjeve ka ardhur koha e analizës. Zgjedhjet e 30 qershorit arritën standardet e kërkuara dhe për këtë u shprehën dhe raportet e ndërkombëtarëve. Nëse qytetarët na besojnë mandatin e tretë, do ishim gati”, tha deputeti socialist Sadi Vorpsi.

Vorpsi u shpreh dhe për çështjen e teatrit, kauzë për të cilën shoqëria civile dhe një pjesë e aktorëve po e kundërshtojnë prej një viti vendimin për prishjen e godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar.

“Si qytetar i Tiranës jam për ndërtimin e një teatri të ri”, tha Vorpsi. Ndiqni intervistën e plotë në videon më poshtë:

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:23

Që pas marrjes së detyrës si kryebashkiak i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka nisur punën në terren për pastrimin e vendit.

Postuar: 24/08/2019 - 13:17

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është treguar shumë kritik lidhur me qënd

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.

Postuar: 24/08/2019 - 10:21

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas shkrumbimit të malit të Shëngj