Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“S’ka tirani që i ndal shqiptarët”, Mediu i vendosur tregon çfarë do të ndodhë nesër: Të bëhemi zot të…

Postuar: 15/03/2019 - 13:40

Partia Republikane zhvilloi një takim me strukturat e Tiranës, në prag të protestës opozitare të 16 marsit.

Gjatë fjalë së tij, kryetari i PR-së, Fatmir Mediu, bëri edhe një herë thirrje, se tashmë ka ardhur momenti që shqiptarët të vendosin për fatin e tyre dhe të mos rrinë më peng i politikave të Edi Ramës dhe klanit në qeverisje. Mediu, duke theksuar edhe një herë skandalet e përditshme të kësaj qeverie, u bëri thirrje pjesëmarrësve, se shqiptarët nuk mund të pranojnë më të rrinë me kokën ulur përballë një kryeministri që u ka vjedhur votën dhe çdo ditë po i varfëron nëpërmjet taksave, PPP-ve, marrëdhënieve klienteliste.

“Edhe mungesën e Gjykatave në vend, ata po përpiqen ta shesin si një pjesë e normalitetit politik, duke ia faturuar reformës në drejtësi, që vetëm reformë nuk po rezulton– tha Mediu, – ndërkohë që klanet dhe kartelet e drogës bëhen gati për pazarin e radhës për shit– blerje votash”.

“Përballë kësaj të keqe të madhe që ka uzurupuar vendin, ku bandat dhe qeveria janë bërë njësh, neve nuk na ngelet rrugë tjetër veçse t’i bëjmë të qartë qytetarëve se rruga e vetme për t’i kthyer pushtetin shqiptarëve, është përballja dhe jo ulja e kokës, që kjo qeveri pretendon ta bëjë duke imponuar frikë dhe varfëri. Historia e ka treguar se sa herë që në pushtet ka qenë e djathta, shqiptarët janë afruar më shumë drejt rrugës evropiane, ndërkohë e majta ka bërë krejt të kundërtën, duke e çuar vendit drejt destabilizimit. Prandaj më 16 mars, ju bëj thirrje të gjithë të bëhemi zot të fateve tona. Të gjithë të angazhuar për protestën e 16 Mars, të gjithë shqiptarët përballë pushtetit të Ramës.

Të gjithë të bashkuar për të hapur rrugën Evropiane. Të gjithë të bashkuar për të rifituar lirinë. Të gjithë bashkë kundër krimit, korrupsionit qeveritar. Të gjithë për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Të gjithë bashkë për t’i kthyer pushtetin shqiptareve. Të gjithë së bashku për të ndërtuar shtetin e së drejtës Të gjithë së bashku me një premtim solem që s’ka regjim, apo tirani që mund të ndalë shqiptaret. Të gjithë bashkë në 16 Mars”, u shpreh zoti Mediu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:59

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët holandezë, Rudina Hajdari tha se pavarësisht se besonte se pakënaqësitë e opozitës ishin legjitime, mandati nuk duhej lën

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr