BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Politike

Skandali 700 mijë euro që gazeta austriake i zbuloi Ilir Metës, Fatos Klosi rikthen ngjarjen tjetër të bujshme dhe bën paralajmërimin e fortë për Presidentin: E ka problemin me numrin 7 mesa duket!

Skandali 700 mijë euro që gazeta austriake i zbuloi Ilir Metës,

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi komentoi mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Shqip’ edhe lajmin e gazetës austriake që shkruante se Ilir Meta kishte lobuar me 700.000 dollarë për të qenë pjesë në inagurimin e Donald Trump si president. Ai tha se mesa duket Meta e ka problemin me numrin 7, referuar videos së famshme të 7%.

Në videon 12 minutëshe dëshmohej pazari prej 700 mijë eurosh ose 7% mes Ilir Metës dhe Dritan Priftit. Kjo shumë ryshfeti merrej në këmbim të koncesioneve dhe licencave për një hidrocentral. Përgjimi ishte bërë nga ish-ministri Dritan Prifti në zyrën e këtij të fundit.

“Meta ka problem të tjera shumë më të mëdha. Është kjo shifra 7 që sikur e gjuan një çikë Ilir Metën. Mbase dhe nga kjo është. Ndoshta ja kanë parë hajrin këtij lobimit në Amerikë, megjithëse e vështirë më duket shumë. Meta është duke ikur, kjo është e vërteta.”, tha Klosi.

Më të lexuarat