BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Politike

Skandali i inceneratorëve/ Gazetarja bën deklaratën e fortë: Arrestohen vetëm peshqit e vegjël, kush janë institucionet që janë përfshirë në këtë aferë

Skandali i inceneratorëve/ Gazetarja bën deklaratën e fortë:

Gazetarja Ola Xama, ka komentuar mbrëmjen e sotme në një emision televiziv, në lidhje me aferën e inceneratorëve, ku është shprehur se nuk është i përfshirë vetëm një institucion, por edhe Tatimet dhe Prokuroria.

“Në një vështrim të parë nuk është i përfshirë vetëm një institucion, së fundmi del edhe tatimet edhe prokuroria që e ka hetuar më parë që në 2016-12017 dhe është hetuar vite më parë dhe janë dënuar vetëm peshqit e vegjël.

Në këtë skemë kanë qenë të përfshirë kompani shumë më të mëdha. Pse u intereson kompanive faturat fiktive, sepse asnjëherë vlera me të cilën fitohet kontrata nuk është e njëjta. Me anë të TVSH edhe tatimet futen në thesin e shkeljeve.

Si ka mundësi që kemi agjensinë e koncesioneve që thonë janë bërë 30 milion euro punime kur aty është bërë treg frutash ekzotike jo inceneratorë?”, tha ajo.

 

Më të lexuarat