Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Skandali i videos me ‘pullë të kuqe’ për ambasadorin, Artan Hoxha trondit me deklaratën: Zëdhënësi i Metës të thirret urgjentisht në Prokurori, ç’është kjo?

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kryen marrëdhënie me një zyrtare të kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në “Opinion”, Hoxha tha se Blushi duhet të merret në pyetje, bazuar në statusin që ka publikuar në rrjetet sociale, ku lajmëron publikimin e një videoje të fortë.

“Urgjentisht të thirret, të merret në pyetje. Ai është zyrtar, ç’është kjo video që paralajmërohet, aq më tepër kur është kërcënuar dhe shantazhuar Gjykata Kushtetuese. Tedi Blushi flet si zyrtar i Presidencës dhe jo si gazetar. Unë them që po bëhet shantazh,”- tha Artan Hoxha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 20:11

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka lançuar nismën më të re “Operacioni Kutia”, që synon t’i vijë në ndihmë fëmijëve në zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në mënyrë që edhe ata

Postuar: 14/12/2019 - 19:11

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një forum për forcimin e marrëdhënieve të vendeve të B

Postuar: 14/12/2019 - 19:01

Ish-deputetja e PD, Grida Duma është shprehur se Shqipëria mund të ketë sukses në hapjen e negoci

Postuar: 14/12/2019 - 18:52

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një video mesazh sa i përket situatës pas tërmetit.

Postuar: 14/12/2019 - 18:41

"Në shtëpinë e re të familjes Greku, ku pas humbjes së pazëvendësueshme të Saimirit, Klodild

Postuar: 14/12/2019 - 18:20

Ish deputetja demokrate është shprehur në emisionin “Kjo Javë” se prioritet duhet të

Postuar: 14/12/2019 - 18:12

Ish-deputetja e PD Grida Duma, e pranishme në emisionin “Kjo Javë”, ka treguar se si