BREAKING NEWS

A priten arrestime të tjera politikanësh? Eksperti Karamuço habit me përgjigjen

A priten arrestime të tjera politikanësh? Eksperti Karamuço
x
BREAKING NEWS

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Greqi (foto)

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit
x
BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x

Politike

Skandali McGonidal, Berisha hedh akuzat e forta: Përmes agjentit të arrestuar, Rama mori peng kreun e opozitës

Skandali McGonidal, Berisha hedh akuzat e forta: Përmes agjentit të

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi se Edi Rama se pasi grabiti zgjedhjet nuk u mjaftua me kaq.

“Me një dosje mbajti peng kreun e opozitës. Nëse ai kishte të dhëna se Lulzim Basha ka marrë para ruse, duhej të shkonte në prokurori, por jo, sepse në këtë mënyrë targetonte kryetarin e opozitës dhe e mori peng atë”, theksoi ndër të tjera kreu i PD-së, Sali Berisha në një intervistë për “Ora e Betit”.

Berisha shtoi se i ka bërë thirrje në çdo dalje që të tregojë se ku i mori paratë.

"Lulzim Basha nuk guxon të përmendë as Edi Ramën as  McConigal. Ka një detyrim, është deputet, ka qenë kryetar i opozitës. Duhet tu thotë shqiptarëve të vërtetën por se thotë dot se ka qenë i akuzuar për pastrim parash dhe kjo akuzë e çonte në burg për disa vite, e shpëtoi Rama. Nuk u bë asnjë hetim, su pyet asnjë shqiptaro-amerikan i keni dhënë apo jo këto para. Dosja tjetër u mbajt në Ambasadë nga Yuri Kim".