BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Politike

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka komentuar mbrëmjen e sotme në një emision televiziv në lidhje me skandalin e inceneratorëve.

Kryemadhi ka debatuar në studio me gazetaren Klodiana Lala duke i kërkuar të ngrenë padi në lidhje me këtë çështje.

Kryemadhi: Je gazetare investiguese shko merri në intervistë të gjithë. Mos u shfokusoni për tu pjesë e lojës së PS për të luftuar njëri-tjetrin. Kjo është pika e dobët dhe jo fajet e Monikës…Unë e kam fajin për Alqi Bllakon, një skuth, hajdut ordiner, Unë  e kam fajin edhe për Lefter Kokën. Unë e kam fajin edhe për Edi Ramën për grabitjet. Unë nuk e dija se nuk më tregonte njeri, se unë jam gruaja e Ilir Metës.

Gazetarja Klodiana Lala: Juve ju përgjigjet Bogdanit dhe deklaruar se keni të gjitha faturat? A keni informacion se cilët janë eksponentë politik që fshihen pas këtyre kompanive. A keni të dhëna për të konfirmuar që na tregojnë se ku kanë përfunduar paratë. Që këtu është vjedhur dhe inceneratori i Tiranës është 128 mln dhe nuk punon këtë e dimë…

Kryemadhi: 128 është deri në fund, e ka kontratën për 6 vite. s’mund të thuash sot është 128. Kryetari i skemës,  piramida është Edi Rama, avokati është Erion Veliaj. Këtë e zbardh SPAK. Ka një padi për Edi Ramën, Vleiaj, Subashin, Alqi Bllakon, ka padi për Komisionin e Vlerësimit të Ofertave. Sot ke vetëm dy njerëz që i përdori Edi Rama ke dhe kompaninë e inceneratorëve, ku bëhen vetëm fatura. Skemën nuk e bën dot pa një miratim nga kryeministria…Për buxhetin e bashkisë Tiranës ka hyrë buxheti i shtetit. Paratë janë në llogarinë e Klodian Zotos. Por vetë është në kërkim Klodian Zoto, llogaritë bankare të Klodian Zotos janë bllokuar?

Gazetarja e Lala: Është bllokuar kompania…

Kryemadhi: A është shpallur në listën e Interpolit Klodian Zoto dhe Gullaja apo bëjnë xhiro mes Vjenës?

 

Më të lexuarat