BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Politike

Skandali te ‘Shefqet Ndroqi’ me sanitaren, vjen reagimi i parë nga kryeministri Rama

Skandali te ‘Shefqet Ndroqi’ me sanitaren, vjen reagimi i parë

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot në Qendrën e e Re Shëndetësore Nr.1, Tiranë, teksa ka pasur edhe një reagim për rastin skandal të ‘Shefqet Ndroqit’

“Qendra e Re Shëndetësore Nr.1, Tiranë - Një tjetër qendër shëndetësore e transformuar rrënjësisht në zinxhirin e 300 qendrave të reja shëndetësore me standarde europiane, në vend të karakatinave 50 e 60 vjeçare ku personeli shëndetësor dhe qytetarët, vuanin bashkarisht mungesën e kushteve!
***dhe një mesazh mbi aktin e shëmtuar të sanitares së ekspozuar nga gazetarët investigativë të emisionit STOP, të cilët meritojnë falenderim e respekt për kontributin e tyre në prangosjen e një personazhi të turpshëm, që në asnjë mënyrë nuk mundet ta përbaltë trupën e denjë të bluzave tona të bardha - çdo pyll ka derrat e vet, po kurrësesi ata që abuzojnë me bluzën e bardhë nuk janë shumica dërrmuese e mjekëve dhe infermierëve të përkushtuar shqiptarë”, shkruan Rama.

Më të lexuarat