BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Politike

"Skema sterilizimit është bërë nga lartë-poshtë", kallëzuesi Shabani del me kërkesën e fortë ndaj Beqajt: Të kthehen paratë e qytetarëve me të cilat ndërtuat vila

"Skema sterilizimit është bërë nga

Kallëzuesi Endri Shabani ndaj aferës së koncesionit çoi para dyerve të SPAK ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Në një studio televizive ai tha se korrupsioni i bërë në çështjen e sterilizimit është bërë me urdhër nga lartë-poshtë dhe jo anasjelltas. Ai theksoi se ministri Beqaj nuk mund të amnistohet dhe të lihet jashtë përgjegjësive penale.

Sipas tij që drejtësia të vihet në vend duhet të sekuestrohen paratë ose pasuria e vënë nga zyrtarët përmes këtij koncesioni abuzues.

“Unë mendoj që kjo është një skemë që nuk është bërë kurrësesi nga poshtë lartë, është bërë nga lart poshtë. Duke menduar që është bërë nga lart poshtë, përgjegjësia vjen gjithashtu nga lartë poshtë. Deri sot të gjithë të tjerët ishin me masa sigurie dhe vetëm ministri nuk ishte me masë, por siç e tha dhe zonja Imeraj hetimi po vazhdon dhe nuk është mbyllur dhe akuzat mund të shtohen.

Për mua si qytetar nuk ka rëndësi sa kohë burg bëjnë këta. Për mua si qytetar ka rëndësi që paratë që janë vjedhur të kthehen mbrapsht. Të ndërpritet vjedhja që i bëhet qytetarëve dhe të konfiskohet pasuria. Me ato para mund të jenë bërë vila, mund të jenë fshehur te tubi i sobës dhe këtu bëhet drejtësia”.

Më të lexuarat