BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

“S’kishte fytyrë të më shihte në sy, i vinte inat që unë bëra spitalin”/ Cilin kryeministër po thumbon Behgjet Pacolli?

“S’kishte fytyrë të më shihte në sy, i vinte

Politikani dhe biznesmeni Behgjet Pacolli foli sot në “Breaking” për investimet që ka bërë në Shqipëri e Kosovë.

Teksa nisën punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, Pacolli tha se nuk ka pse në Kosovë t’u vijë keq për këtë investim, pasi deri më sot ai ka punësuar 5000 kosovarë në bizneset e tij.

Pacolli u shpreh se një ndër problemet që has është kur ndërrimi i qeverive i bllokon investimet.

Ai tha se kjo ndodh ndonjëherë për inat, pasi nuk janë mendjehapur dhe të mendojnë në të mirë të njerëzve.

“Politikanët shpesh nuk mendojnë për të mirën e njerëzve, ndërsa një sipërmarrës gjithmonë e ka mendjen e hapur për të mirën e tyre.

Unë mbaj mend që bëra një spital shumë modern në QKUK, pediatri të re por shumë moderne, dhe më mbetën mallrat në Durrës. Se kur u mor vesh se kush po e bën këtë investim u bë bllokimi i importimit me qëllim.

Dhe ndodhi që gjysma e pajisjeve moderne për spitalin u prishën për shkak të kushteve klimatike, e u desh të paguanim sërish për t’i marrë mjetet.

Dhe kur shkova për përurimin atje, as ma përmendën emrin në asnjë moment, ndërsa një koleg i imi i tha me ironi kryeministrit se ‘ky investim na erdhi nga qielli’,” tregoi Pacolli.

Më të lexuarat