BREAKING NEWS

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës së bujshme të Bashës, reagon Rama

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës
x

Politike

'S'mu duk në rregull', Meta i përgjigjet ‘dhëmb për dhëmb’ Ramës për sulmet ndaj SHBA-së dhe BE-së

'S'mu duk në rregull', Meta i përgjigjet

Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje edhe kryeministrit Rama që u shpreh se sulmi i kreut të shtetit kundër SHBA dhe BE-së është i turpshëm.

"I kërkoj prokurorisë të tregojë integritet për rivendosjen e besimit të opinionit te drejtësia. Të hetojë të gjithë personat e përfshirë, unë jam gati që të bashkëpunoj në mënyrë më të ngushtë, gjithçka është e mirë dokumentuar dhe për sa i takon përrallave që thoshte njëri në parlament se nuk mu duk në rregull i them 'mos i keqpërdorë më SHBA-në. Kushtetutën e kemi bërë me SHBA-BE dhe Komisionin e Venecias dhe aq më tepër për këtë çështje. Pasi për ndryshe do të ketë hetim ndërkombëtar dhe ndëshkim ndërkombëtar për këtë  çështje. Kjo është një provë që një ditë do të gjykohet" tha ai.