BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x
BREAKING NEWS

Dërgimi i emrave të komisionerëve në KQZ, Nazarko "zbërthen" lëvizjen e Berishës: Provokim, ja mesazhi "i fshehtë"

Dërgimi i emrave të komisionerëve në KQZ, Nazarko
x
BREAKING NEWS

"Kemi dëgjuar që ka pasur..."/ Tragjedia në Gramsh, flasin fqinjët: Ishte tip i qetë, ja ku ka punuar

"Kemi dëgjuar që ka pasur..."/ Tragjedia në Gramsh,
x

Politike

“Sollëm diellin për ju, mos pini shumë verë që iu dhashë se mund t'ju...”/ Nuk e lë 'vesin' Edi Rama, 'ngacmon' qindra gazetarë të huaj dhe liderët e Evropës

“Sollëm diellin për ju, mos pini shumë verë që iu

Batutat dhe ngacmimet e kryeministrit Edi Rama nuk munguan as sot. Sot kryeqyteti jonë mirëpret liderë nga 27 vende europiane dhe 44 delegacione në kuadër të Samitit BE- Ballkani Perëndimor.

Për rrjedhojë prej orëve të para të mëngjesit Rama ka nisur pritjen e liderëve të BE-së, për ti shoqëruar më pas në brendësi të ambienteve të stadiumit “Air Albania”.

Gjatë pritjes sakaq Rama foli për gazetarët e huaj, që ndodhen në ambiente e jashtme të “Air Albania”.

Kryeministri tha se samiti i sotëm është një ngjarje e jashtëzakonshme për Shqipërinë, ndërsa përbën një sinjal të fortë të vetëdijes evropianë, se Bashkimi Europian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor.

Me batuta Rama tha se nuk kishte se si mos ti priste liderët evropian pa diell.

“Sollëm diellin për ju”, u tha Rama gazetarëve.

Ndërkohë i “ngacmoi” duke u thënë mos të konsumojnë të gjithë verën, që dha gazetarëve të huaj mëngjesin e sotëm.

“Ju lutem mos e pini të gjithë verën që ju dhamë në mëngjes se mund t’ju zërë”, tha ai.

Më të lexuarat