BREAKING NEWS

Ja se si nobelisti Montagnier po hedh në erë Big Farmën dhe po zbardh veprimet kriminale me covid 19

Ja se si nobelisti Montagnier  po hedh në erë Big Farmën dhe  po
x

Politike

Sondazhi i Euronews nxjerr fitues Partinë Socialiste, vjen paralajmërimi i fortë i Ylli Manjanit: Ja çfarë rrezikojmë

Sondazhi i Euronews nxjerr fitues Partinë Socialiste, vjen

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8 për qind e shqiptarëve do të votonin Partinë Socialiste.

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shkruan se të parët tanë mbajtën në kurriz Enverin, ne rrezikojmë të na mbetet në kurriz Edveri.

Sipas tij, ‘ose miletit i pëlqen dajaku, rrena e hajnia, ose vërtetë nuk e sheh ende opozitën si varkë shpëtimi’.

“Sondazhi i Euronews na tregoi se:

--60-70% e shqiptarëve mendojnë se ekonomia kombëtare është burrnut dhe se vendi po shkon në drejtimin e gabuar.

-- Por, jo e njëjta shumicë është e bindur ende, për të larguar drejtuesin e drejtimit të gabuar.

******

Pra ose miletit i pëlqen dajaku, rrena e hajnia, ose vërtetë nuk e sheh ende opozitën si varkë shpëtimi.

Në çdo rast, nëse ky përceptim kthehet në vendim, pasojat e drejtimit të gabuar janë të gjitha në kurrizin tonë.

Të parët tanë mbajtën në kurriz Enverin, ne rrezikojmë të na mbetet në kurriz Edveri.

Të shohim...”, shkruan Ylli Manjani.

Më të lexuarat