BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Politike

Sot afati i fundit për dorëzimin e listave në KQZ/ Çfarë po ndodh me PD-në? Vijojnë diskutimet për zgjedhjen e kandidatëve bashkiak, zbardhen detajet e minutës së fundit

Sot afati i fundit për dorëzimin e listave në KQZ/

Edhe këtë të hënë Partia Demokratike do të vijojë diskutimet  për zgjedhjet e kryebashkiakëve që do  të garojnë me 14 maj.

Raportohet se sot, diskutimi do të bëhet për dy bashki, atë të Kurbinit dhe Vaut të Dejës. Bashkite e mëdha si Elbasani, Durrësi dhe Shkodra nuk do të kenë kandidatë.

Pritet që pas diskutimeve të ketë një konferencë të kryetarit të komanduar, Enkelejd Alibeajt dhe kandidatit të PD-së për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko.

Gjithashtu në orën 14:00 do të mblidhet Kolegji Zgjedhor për padinë e ish kryeministrit Sali Berisha, që kërkon çregjistrimin e Alibeajt dhe regjistrimin e tij me logon e PD-së në zgjedhjet lokale.