Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Sot nuk kanë ndonjë takim në hotele ata", Taulant Balla ka një thirrje për opozitarët

Postuar: 15/11/2018 - 11:42

Në emër të grupit parlamentar të maxhorancës, Taulant Balla i bëri thirrje opozitës që javën e ardhshme të marrë pjesë në seancën plenare të Kuvendit, pasi do të diskutohet për buxhetin e shtetit për vitin 2019.

Nga foltorja e Kuvendit, socialisti Balla nuk i kurseu ironitë për opozitën, ndërsa shtoi se sot e kanë pushim takimet nëpër hotele.

“Sot nuk kanë ndonjë takim në hotele ata, se e kanë pushim, sikurse e kanë marrë pushim prej javës. Detyra jonë është që të miratojmë këto marrëveshje. Javën e ardhme diskutohet në parim buxheti i shtetit dhe paketa fiskale për 2019. Apeli im si kreu i grupit parlament të shumicës në Kuvend është që të enjten e ardhshme opozita e ka për detyrim të paraqitet në seancën plenare. Nuk ndodh në asnjë vend të botës së qytetëruar që opozita të mos marrë pjesë në diskutimin për buxhetin e shtetit. Në pamundësi për të paraqitur një buxhet alternativ, sikurse duhet ta bënte çdo opozitë. Të paktën, opozita është e detyruar që të përfaqësojë atë përqindje të votuesve shqiptarë që i kanë dhënë besimin”, tha Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 19:25

Me anë të një postimi në rrjetet sociale deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh e bija e liderit të “Lëvizjes së Dhejtorit 90′-të”, Rudina Hajdari tha se do të zhgënjehen “ata që presin që

Postuar: 10/12/2018 - 19:10

Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me një mesazh të qartë për sistemin gjyqësor në vend.

Postuar: 10/12/2018 - 19:08

Për deputetin e Partisë Socialiste, Erjon Braçe, të gjitha kërkesat e studentëve janë tashmë të t

Postuar: 10/12/2018 - 18:59

Kryeministri Edi Rama  ka publikuar një foto në të cilën bëhet thirrje që ditën e nesërme të

Postuar: 10/12/2018 - 18:30

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar sërish një mesazh studentëve.

Postuar: 10/12/2018 - 18:11

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, thotë se Rama do të përfundojë në burg.

Postuar: 10/12/2018 - 18:08

Kryeministri Rama tha se banorët në Kavajë, Shkodër e Lezhë kanë qenë punonjësit e bashkive të ci