BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x
BREAKING NEWS

“Meta ka qenë nën ndikimin e Berishës”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat dhe tregon si i mashtroi ish-Presidenti: Në historinë e famshme të Poliçanit ai ka...

“Meta ka qenë nën ndikimin e Berishës”, Fatos Klosi
x

Politike

“Sot po dridhet tirania, po digjet e po bëhet shkrumb e hi”/ Presidenti Meta publikon VIDEON

“Sot po dridhet tirania, po digjet e po bëhet shkrumb e hi”/

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar sot Ditën e Çlirimit. Ai ka zgjedhur një postim në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe një këngë partizane.

Gëzuar Ditën e Çlirimit, shkruan Kreu i Shtetit, ndërsa nderon dëshmoret dhe heronjtë e luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare.

“Gëzuar Ditën E Çlirimit! Lavdi dëshmorëve dhe heronjve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare, gjakut dhe sakrificave të bijve dhe bijave më patriotë për mbrojtjen e Lirisë dhe Sovranitetit të Shqipërisë!”, thuhet në postimin e Presidentit Meta.

Më herët gjatë ditës Presidenti Meta zhvilloi homazhe në varrezat e dëshmorëve ku vendosi edhe kurora me lule në memorialin Nena Shqiperi, në nder të të rënëve për çlirimin e vendit nga pushtuesit nazi-fashist.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe Kryeministri Edi Rama dhe Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Por, ajo që u vë re gjatë ceremonisë ishte shmangia që kreu i shtetit, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama i bën njëri-tjetrin.

Më të lexuarat