BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Politike

“SPAK është i zënë me korrupsionin e Ali Pashë Tepelenës”, Vasili nuk kursen ironitë: Kot i bini në qafë SPAK-ut

“SPAK është i zënë me korrupsionin e Ali Pashë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka ironizuar Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për hetimet për inceneratorin e Tiranës. Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se SPAK është shumë i zënë duke hetuar “korrupsionin” e Ali Pashë Tepelenës apo dhe “tradhtinë e Hamza Kastriotit ndaj Skënderbeut”, por jo çështjen e inceneratorëve. Me tone ironike, Vasili shprehet se SPAK është i mbytur me punë dhe se nuk ka kohë që të merret me milionat e eurove që vidhen përmes skemës së inceneratorit.

Vasili:SPAK-u nuk shkon dot ne Sharre…eshte i zene me iliret ! SPAK-u do hetoje te gjitha çeshtjet e tre mije vjeteve te fundit, por……. perjashtuar inceneratoret. SPAK-u do te zbardhe se si guvernatori i Mbretereshes ilire Teuta, Demetër Fari e tradhtoi atë, sepse kjo eshte çeshtje aktuale. SPAK-u do zbardhe me urgjence tradhetine e njerit prej Bato- te te ilireve sepse opinioni sot eshte shume i shqetesuar . SPAK-u do zbardhe edhe korrupsionin e Ali Pashe Tepelenes, qe nuk i beri muret e kalase me materiale te mira sic e ka zbuluar Fondi i Zhvillimit te Rames, se korrupsioni i Aliut po ma demton shume. SPAK-u do te zbardhe edhe se kush e rekrutoi Hamza Kastriotin kur kreu tradhetine ndaj Skenderbeut.

SPAK-u do te zbardhe edhe legjenden e Kalase se Rozafatit. Pra SPAK-u sic e shikoni jo qe nuk punon, por eshte i mbytur ne pune.Ndaj nuk ka asnje gram kohe te merret me keto qindra milion eurot e inceneratoreve.

Pastaj a shkohet dot deri ne Sharre, ne fund te botes…..15 min larg nga zyrat e SPAK-ut. Prandaj kot i bini ne qafe SPAK-ut, ai po punon!