BREAKING NEWS

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen pushtetet”, Lorenc Vangjeli lëshon 'bombën' dhe tregon çfarë do ndodhë së shpejti: Aferë më e madhe se Inceneratorët

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Politike

“SPAK jo vetëm e kontrollojnë, por edhe...” Edi Paloka: Sot kam pasur dy reagime

“SPAK jo vetëm e kontrollojnë, por edhe...” Edi Paloka:

Deputeti i PD-së Edi Paloka ka folur në lidhje me audio-skandalin e Erjon Veliajt, ku u shpreh se skandali mbi skandalin është fakti i konfirmuar tashmë ajo që opozita ka denoncuar prej kohësh, i kapjes së drejtësisë. 

“Veliaj jo vetëm ka konfirmuar që SPAK apo ‘drejtësinë e re’ e paska në dorë dhe mund ta përdorë si qen sulmi ndaj kujtdo që i intereson atij, por fakti është se këto nuk janë vetëm fjalë, por sot është vepruar, pra prokuroria ka hapur një vepër penale siç paralajmëroi Veliaj”, theksoi Paloka.

Paloka: Sot kam pasur dy reagime. Një reagim e kam pasur para se të dilte audio-përgjimi kur prokurori paska nisur hetimet ndaj Presidentit të FSHF-së dhe ajo që rezultoi pas audio-përgjimit është një skandal kompleks me disa skandale brenda dhe nga kjo është ndërhyra e politikës në çështjet e FSHF-së e cila është e ndaluar tërësisht. Si këtë apo gjuhën e përdorur nga Veliaj, nuk e shoh problemin kryesore te ajo që kam dëgjuar nga ai përgjim sot, por ajo që doja të nxirrja si skandalin mbi skandalin, është fakti i konfirmuar tashmë ajo që opozita ka denoncuar prej kohësh, i kapjes së drejtësisë.

Veliaj jo vetëm ka konfirmuar që SPAK apo ‘drejtësinë e re’ e paska në dorë dhe mund ta përdorë si qen sulmi ndaj kujdo që i intereson atij, por fakti është se këto nuk janë vetëm fjalë, por sot është vepruar, pra prokuroria ka hapur një vepër penale siç paralajmëroi Veliaj, pra SPAK ka zbatuar urdhrin e Veliaj dhe kanë ndodhur një rresht aktesh skandaloze që tregojnë se gjithë shteti është ngritur në këmbë për të bërë këtë luftë të shpallur, jo thjesht ndaj Armado Dukës, se e nxori Veliajt nëpër të se është një institucion që nuk pyeska për ata, pra që është një ishull që ende nuk është kapur.

Ky është shqetësimi kryesor i tyre. Veç të tjerave se Armando Dukës i kanë shkuar tatimet në biznes i kanë vajtur edhe disa biznesmenëve të tjerë që janë anëtarë të Komitetit Ekzekutiv. Ju kanë vajtur tatimet dhe policia. Disa delegatë që duhet të votonin sot janë ndaluar nëpër komisariate dhe janë mbajtur në ndalim derisa ka mbaruar votimi. Rama për punë të pista përdor Erjon Veliajn. SPAK dhe drejtësinë e re jo vetëm e kontrollojnë por ja ndërsejnë kundërshtarëve të tyre.   

 

Më të lexuarat