BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

SPAK kërkon Shkëlzenin/ Juristja zbardh prapaskenat e forta: Berisha sot sulmoi drejtësinë, ja çfarë po tenton të bëjë me hetimet për ‘Gërdecin’

SPAK kërkon Shkëlzenin/ Juristja zbardh prapaskenat e forta: Berisha

Juristja Brizida Gjikondi thotë se Sali Berisha sulmot sot SPAK-un me deklaratat e tij, pasi organi i drejtësisë kërkon dëshminë e të birit për çështjen ‘Gërdeci’.

Në një intervistë televizive, Gjikondi u shpreh se Berisha e ka sulmuar gjithmonë drejtësinë, kur nuk e ka pasur në kontroll.

Sipas Gjikondit, po përdoren shumë taktika për të devijuar hetimet në lidhje me këtë çështje.

“Ajo është një psikologji formale, Berisha ka pasur gjithmonë me drejtësinë një marrëdhënie dashuri dhe urrejtje ose e ka pasur në vartësi. Në momentin që nuk e ka pasur në vartësi, e ka sulmuar. Sot e ka sulmuar sërish në drekë, pavarësisht se është shpërndarë në sulme të tjera, sikur është e korruptuar SPAK për çështje të tjera, ndërsa për djalin e tij ka thënë në mënyrë formale, le të shkojë, nuk ka asnjë problem. Do që të mbajë maskën e një burri shqiptar tipik që nuk ka frikë dhe që është i pakorruptuar. E vetmja pikë e dobët e tij, ose pika që ai e quan të fortë, tani po i shkërmoqet, pasi më në fund në Shqipëri, po dalin prokurorë dhe gjyqtarë, që nuk kanë më preferenca dhe imunitete politike, por zbatojnë filozofinë bazë të drejtësisë botërore, që të gjithë janë të barabartë para liogjit. Çështjes së Gërdecit duhet t’i shkohet deri në fund. Pavarësisht se po përdoren 100 taktika për ta parashkruar, për ta devijuar, nuk i shmanget dot asaj që ka marrë drejtim tashmë.

Berisha ka shumë të drejtë që flet kështu, e them edhe me ironi, por edhe me trishtim, sepse jo vetëm Berishës, por edhe familjen Meta-Kryemadhi, dhe shumë familje majtas e djathtas pa dallim, asnjëherë nuk i ka hyrë asgjë në këmbë, dhe prandaj kanë edhe luksin të tallen e të bëjnë ironi”, theksoi ajo.

Më të lexuarat