BREAKING NEWS

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë Ukrainën, Britania ndërhyn për të parandaluar kaosin, ja prapaskenat e bujshme që pritet të ndezin luftën

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë
x
BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x

Politike

“SPAK po prish bashkëjetesën e mafias me politikën shqiptare” Zheji: Po gris një marrëveshje të zezë mes shtetit, klaneve politike dhe klaneve mafioze

“SPAK po prish bashkëjetesën e mafias me politikën

Analisti Artur Zheji, ka folur në emisionin ‘Open për mega-opeacionin e SPAK, i cili thotë se ka goditur bashkëjetesën e mafies shqiptare me politikën shqiptare.

Zheji theksoi gjithashtu se operacioni i SPAK ku u goditën 8 grupe kriminale nuk ishe aspak një show.

Nga ana e tij, Çlirim Gjata tha se SPAK nuk duhet ta shesë këtë operacion si një show, pasi sipas tij e ka detyrim ligjor.

Artur Zheji: Nuk mendoj që është show. Janë emra të frikshëm dhe të tmerrshëm. Sa i përket dekonspirimit, mendoj që SPAK po e prish bashkëjetesën e mafies me politikën shqiptare. Në raport me SPAK mendoj që ka grisur një marrëveshje të zezë mes shtetit, klaneve politike dhe klaneve mafioze.

Çlirim Gjata: Në fund të fundit SPAK është Prokurori. Por ka një pasqyrë SPAK dhe janë, Krimet e Rënda. Nuk jam dakord në princip me metodën e SPAK. Asnjë Prokurori nuk vepron në mënyrë kaq të bujshme, punohet me kohë. Profesionalisht duhet të punonte pak nga pak, aq më tepër kur 1/3 e ke pasur në burg. Këta emra këtu kanë qenë gjithë këto vite. Sa i takon krimit ordiner, nuk është suksesi këtu.

Përse SPAK nuk sheh nga politika?

Çlirim Gjata: Këto arreste SPAK i ka detyrim ligjor ti arrestojë dhe jo të tregojë se sa serioz është.