Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“SPAK të godasë gjyqtarët dhe prokurorët, pavarësisht Vettingut”

Postuar: 09/10/2019 - 19:15

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në A2 ka folur për situatën aktuale politike në vend sa i përket negociatave. Ai e quajti opozitën aktuale si lokomotivë drejt këtij procesi. Ish deputeti demokrat bëri thirrje gjithashtu se SPAK  të godasë këdo pavarësisht nëse ka kaluar apo jo Vettingun. 

“Gjyqtarë dhe prokurorë që largohen me prova për korrupsion qëndrojnë në shtëpi. Edi Rama është i vonuar për këtë gjë. Ne e kemi thënë këtë gjë që nga viti 2015. Edi Rama duhet të japë llogari sesi një numër gjyqtarësh dhe prokurorësh kanë kaluar Vettingun duke patur prova flagrante korrupsioni, por meqë janë të lidhur me Ramën kanë kaluar Vettingun. Duhet që SPAK, i pakapur nga Rama, të godasë këdo pavarësisht nëse ka kaluar apo jo Vettingun, por për të ka prova”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 07:34

Kafeja është shoqëruesja më e mirë e ditës të shumicës prej nesh.Nutricionistët flasin edhe për kohën se kur duhet konsumuar.

Postuar: 14/10/2019 - 07:07

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar për arrestimin e ish-de

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që s

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba