BREAKING NEWS

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother VIP

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat tronditëse: Si më “shiti” mua dhe Edi Palokën tek ambasada! Lulzim Basha do të arrestohet nëse shkon në këtë vend...

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6 kandidatët e mundshëm për 6 marsin

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje
x
BREAKING NEWS

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe dëbore gjatë natës (Zonat e prekura)

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe
x

Politike

“SPAK-u mund të arrestojë presidentin, kryeministrin, ministra, deputetë, kryetar bashkie e çdo funksionar të lartë të Shtetit”, ish-deputeti i PD publikon videon që nxjerr “zbuluar” Lulzim Bashën: Ta shohë dhe Yuri Kim

“SPAK-u mund të arrestojë presidentin, kryeministrin, ministra,

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër për zhvillimet e fundit, ku Basha propozoi për “ ndryshimet” Kushtetuese duke përmendur këtu dhe vettingun e politikanëve të cilit ia besoi SPAK-ut.

Ish-deputeti shkruan se Basha po bie në kundërshtim me veten.

Murrizi ka nxjerrë videon e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha i cili kohë më parë tha nga çadra e protestës, se opozita do të jetë një pengesë për kapjen e drejtësisë nga Edi Rama.

Basha në 2017 ka hedhur akuza të rënda duke thënë se projekti i vettingut është projekt mafioz ku janë përfshirë diplomat të lartë në Tiranë.

REAGIMI I MURRIZIT

U “ emocionova” shume nga propozimet e Lul Bardhit dhe Garze Bashes per “ ndryshimet” Kushtetuese

Them propozime te çiftit Bash-Bardhi sepse shumica e Deputeteve te grupit parlamentare nuk kane asnje dijeni apo informacion se per çfare behet fjale?

Sa njesi lokale jane propozuar?

Sa Bashki urbane dhe sa Bashki rurale?

A ka ndryshim te sistemit zgjedhor apo jo?

Sepse sistemi zgjedhor eshte i sanksionuar ne Kushtetute e prillit 2008 qe Basha e ka belbezuar si gabim dhe ka folur me zë te mekur sikur do ta ndryshoj

Cilin sistem zgjedhor propozon Basha qe te jete funksional, afersisht i barabarte ne numer votash per mandat, sa me demokratik dhe ti jape vlere votes se QYTETAREVE per te zgjedhur Deputetin qe ATA duan

Sa per derdellisjen e mender vetingut te politikaneve qe do ja lere ne dore SPAKUT, eshte nje shashke e pazarit te radhes me Ramen

SPAKU ka te gjithe hapesiren ligjore ne ndryshimet e fundit te ligjeve te drejtesise se re,te hetoje nese ka b.... nga Presidenti, Kryeministri, Ministra, Deputet, Kryetar Bashkie e çdo funksionare te larte te Shtetit

Por SPAKU dhe asnje organ tjeter nuk mund te ndaloj asnje Shtetas Shqiptare qe ka mbushur moshen 18 vjeç dhe qe nuk eshte i denuar me vendim te formes se prere, per te zgjedhur ose per tu zgjedhur me informacione te tipit te sigurimit te Shtetit te kohes se udheheqesve shpirterore te tufes se spurdhjakeve qe kane pushtuar politiken Shqiptare

Edhe ligji i dekriminalizimit qe ishte eksperiment i vetem ne Shqiperi njelloj si reforma ne drejtesi, eshte anti Kushtetues sepse cenon lirite dhe te drejtat themelore te individit ne nje shoqeri formalisht demokratike siç pretendojme se jemi nga 12 dhjetori 1990

Por nuk eshte ankimuar nga askush ne gjykate Kushtetuese sepse prej 4 vitesh nuk kemi patur gjykate Kushtetuese dhe se individet e larguar nga ky ligj, kane qene te piste deri ne fyt e nuk ka guxuar askush te bej padi nga frika e plasjes se llumit qe kane mbi kurriz

Dhe kur e degjoj nga goja e Bashes qe “pastrimin “e politikes ja beson SPAKUT te Rames siç ka thene prej 4 vitesh rresht nga viti 2017, me vjen ti perdor si sifone haleja keta fytyra apatike hermofrodite pa karakter, pa dinjitet, pa burreri, pa bese, pa nder e pa familje, qe jane shnderruar si uturak i Bashes vetem per nje karrike ne Parlament

Degjojeni çfar ka dh..... nga goja per reformen ne drejtesi dhe per SPAKUN e Rames ne prill 2017 Luli, qe po e ha sot bashke me enuket dhe uturaket levizes te Tij

Ta degjoj edhe Garze Bardhi me Alfred Rrushajn, Agron Gjekmarkaj me Kreshnik Çollakun, Tomorr Alizoti me Belind Kelliçin dhe te gjithe ata pjesetare te tufes qe ne kete kohe kur DEMOKRATET gdhiheshin dhe ngryseshin 90 dite ne çader, keta nuk i ka pare kush se ku ne ps ishin

Kur te kete pak kohe te lire ta degjoj dhe Juri Kim se per paraardhesin e Saj e ka fjalen

Ndersa Luigji Soreca nuk besoj qe e ka problem ,se Vllahutini nuk ishte nga Napoli por “ shartese” mes Zagrebit dhe Bukureshtit