BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Politike

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho e ka quajtur skandal aferën e rrugës Kardhiq- Delvinë, e cila mori 16 vjet për t’u ndërtuar dhe në fund doli me një kosto sa dyfishi i asaj që ishte parashikuar. Gjatë një prononcimi për mediat, zoti Braho akuzoi ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku, se sipas tij, është pjesë e oligarkisë politike të Ramës. “Rruga Kardhiq-Delvinë ka filluar qëkur ka qenë ministër Olldashi. Është në kuadër të aferave korruptive ku është përfshirë ministria e Ekonomisë. Balluku është pjesë e oligarkisë politike të Ramës, me atë zgjidh ato që do ai, për të krijuar atë që quhet “era e Ramës”. Ai është megaloman, i ka hipur në kokë që ti ngjajë njerëzve të mëdhenj. Po të ketë ushtri, fillon edhe luftën në Ballkan. Por nuk ka ushtri, s’ka as këllqe. Del atje dhe dënon gazetarët kot. Ç’punë ka ai me gazetarët. Sido që të jetë, gazetari ka të drejtë. Oligarkia ekonomike e grumbulluar në 10-15 vetë. Le të botojë listën e investitorëve strategjikë dhe të shohë. E kam parë listën dhe është për të vënë duart në kokë. Enturazhi ekonomik i Ramës dhe bankomati financiar i Ramës, ku fshihet drejtori i KESH, Vangjush Dako, etj. Problematika është shumë e ngjeshur. Pakënaqësia në opinion është e madhe. Si të mos zemërohesh kur ministria e Shëndetësisë blen krevat dopjo. Po ia falim karrigen se do të rrijë rehat, po krevatin çe do. Ti ke bllokuar për mungesë ilaçesh laboratorin e analizave, tani blen krevate. Rama i ka hipur gomarit mbrapsht”, deklaroi Braho.

Më të lexuarat