BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Politike

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti

Socialisti Spartak Braho  thotë aktiviteti i Metës duhet të ndalohej me forcë sepse me daljen e tij në terren dhe përfshirjen në fushatën elektorale të Presidentit Ilir Meta, kreu i shtetit ka shkelur me të dyja këmbët ligjin.

"S’ka ndodhur ne asnjë vend të botes që presidenti të dalë në fushatë, është shkelje e hapur e ligjit duke u bërë palë në fushatë, nëse do kishim parametra të shtetit të së drejtës do ndalohej me forcë. Ai krahason veten me Ismail Qemalin dhe kërkon ta çlirojë", tha Braho.