Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Spartak Ngjela jep alarmin, zbulon rrezikun që i kanoset Ramës

Postuar: 14/03/2019 - 23:01

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se Rama nuk largohet për t'i hapur rrugë zgjidhjes së krizës aktuale për shkak të frikës nga reforma në drejtësi.
 
" E kupton ky kryeministër që kjo zgjidh situatën? Është në rrezik sepse e kap reforma në drejtësi. Vendit nuk i intereson më interesi personal. PS duhet ta kuptojë. Interesi i vendit është që Ramën ta ndërrojë. Ata kanë kryeministra më të mirë se Rama. Ose do t'ju çojë në 45 ditë në zgjedhje," tha Ngjela.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 21:02

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se shumica e Komisionerëve në KZAZ do të ishin gra dhe vajza dhe që kryeministrit Edi Rama nuk mund t’i prekë as me ligj dhe as me Kanun.

Postuar: 21/05/2019 - 20:57

 Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Integrimit Rudina Hajdari tha se opozita parlamentare

Postuar: 21/05/2019 - 20:50

Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Ministris

Postuar: 21/05/2019 - 20:48

Pjerin Ndreu, kandidati i Partisë Socialiste ka deklaruar në zgjedhjet e 2017-ës, ishte LSI që bl

Postuar: 21/05/2019 - 20:40

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, mbrëmë i ftuar në 'Opinion' publikoi pjesë nga një do

Postuar: 21/05/2019 - 20:34

Nga Haga ku delegacioni shqiptar po zhvillon takime me qëllim bindjen e Holandës të votojë p

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit