BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime në nivele të larta, ja çfarë thotë për Ilir Metën

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime në nivele të larta, ja

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Ditën Kombëtare të Drejtësisë në Shqipëri.

Sipas Ngjelës pas goditjes që do të japë SPAK ndaj krimit të lartë shqiptar, do të ketë kundërveprime dhe zhvillime të forta, por që SHBA nuk do ta lejojë që situata të shkojë në kaos.

"Çfarë do bëjë korrupsioni lartë, do kundërveprojë? Do ta shikojmë. Natyra e krimit të lartë te organizuar është kundërveprimi, por mos harroni, në këto momente nuk duhet parë me i indiferentizëm, ka një moment te caktuar që e krijon stërvitja e madhe ushtarake që po zhvillohet në Shqipëri. Reforma antikorrupsion sapo ka filluar të japë rezultat dhe kjo u pa nga veprimet e Ilir Metës", tha Ngjela në Euro News.