BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ka nisur procesi...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në

Avokati Spartak Ngjela u shpreh se duhen kapur peshqit e mëdhenj.

Sipas Ngjelës, Shqipëria është e “pushtuar” nga korrupsioni.

“Ka nisur procesi, por nuk ka shkuar ende te peshkaqenët. Ambasadorja sot goditi KLGJ-në dhe KLD-në, domethënë që këta ka kapur korrupsioni, këtyre i tha “bëni sikur”. Pushtuesi nuk bën ndonjë gjë më të madhe sesa bëjnë të korruptuarit. Pushtuesi merr paratë e popullit dhe i çon në vendin e vet. Shqiptarët janë të pushtuar nga korrupsioni. Këta po tremben pasi antikorrupsioni po u merr drejtësinë dhe kur i merret drejtësia, të korruptuarit janë të pambrojtur”, u shpreh Ngjela për A2.

Më të lexuarat