BREAKING NEWS

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë Ukrainën, Britania ndërhyn për të parandaluar kaosin, ja prapaskenat e bujshme që pritet të ndezin luftën

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë
x
BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x

Politike

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja çfarë e ka fundosur

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja

Avokati, Spartak Ngjela, ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv për procesin e zgjedhjes së ish-kryeministrit Sali Berisha në krye të PD-së.

Ngjela tha se vendimi i marrë nga Agron Zhukri për njohjen e kuvendit të 11 dhjetorit ishte një vendim fallco dhe prandaj vetë gjyqtari po rrezikonte të burgosej.

“Ata që thuhen se Berisha është zgjedhur kryetar, janë fallco, nuk kanë vlerë juridike. Ka 30 e ca vite që ky njeri nuk njeh ligjin. Jo që nuk e njeh, por nuk e kupton fare, ishte një rrangallë që u fut në politikën shqiptare nga njerëz të dyshimtë dhe nuk po del. Ku ka parti ai, nga e gjeti partinë? Partia është person juridik që e njeh gjykata. Ai gjyqtari, ai injoranti që ka bërë atë vendimin fallco për njohjen e 11 dhjetorit, ai rrezikon burgun.

Prandaj vonon Apeli tani se edhe Apeli në burg shkon nëse merr vendim si ai. Edhe sikur t’ja shpjegosh Saliut këtë, të thotë armik, por nuk fiton dot, vetëm sa po lodhet kot. Nuk e ka mundësinë të marrë PD-në, po të dojë le të formojë një parti tjetër. Është në luftë me SHBA-të, si mendoni ju do fitojë?”– tha Ngjela.