BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Politike

Spartak Ngjela parashikon të ardhmen e Sali Berishës: Kongresi i tij nuk ka asnjë vlerë

Spartak Ngjela parashikon të ardhmen e Sali Berishës: Kongresi i tij

Komisioni i Rithemelimit do të mbledhë Kuvendin me 30 prill pas zgjedhjes së kryetarëve të degëve. Ndërkohë me 21 ose 22 maj pritet të zgjidhet kryetari i ri i PD.

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në një studio televizive tha se e konsideron Rithemelimin një lëvizje antiligjore.

Ngjela: Cila parti, e kujt? Nuk i njeh ligji, janë lëvizje joligjore. Ligjor është vetëm Alibeaj. Se ku do shkojë Saliu dhe si do venë ata nuk e di por nuk do ta kenë të ardhmen aq të qetë dhe aq të mirë. Të shikojmë se çfarë do të thotë ajo nesër. Vjen zëvendëssekretarja e shtetit dhe nuk i pret, ti thua Kongres. Le të bëjnë Kongres, hajde të bëjmë dhe ne të dy një Kongres, të mbledhim nja 2 mijë veta dhe vëmë emrin PD. Nuk ka asnjë vlerë, Sali Berisha është i përjashtuar nga PD ligjore. Asnjë gjë nuk ndodh në gjykatë, gjyqtari që e ka bërë atë për Saliun për mendimin tim do të shkojë në proces penal.

I pyetur se çfarë qëndrimi do të mbajë nëse i shkon një ftesë për t'ju bashkuar PD ai u shpreh:

Ngjela: Saliu? PD është kjo e Alibeajt. Ajo nuk është parti por lëvizje, mund të jetë dhe lëvizje antikombëtare. Unë njoh ligjin, jashtë ligjit nuk bëj asnjë veprim.

Sipas Ngjelës, PD nga përçarja dhe rrënimi i mëtejshëm e shpëton vetëm largimi me forcë i Sali Berishës.

Ngjela: E shpëton largimi me forcë i Sali Berishës e mbyll gjithë historinë e tij 30 vjeçare që e ka shkatërruar atë parti. Do ta dëgjoni kush e ka vendosur në 1991, unë e kam ditur por do ta dëgjoni dhe ju. Eleminimi i tij i krijon një vlerë shumë të madhe shoqërisë shqiptare politike. Ne nuk e eleminonim dot, e hoqi politika amerikane. E ka non grata, se çfarë do të bëjë me të nuk e di. Do ta çojnë për proces apo jo është çështje e politikës amerikane.

 

Më të lexuarat