BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Aktualitet

Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë: Të huajt duan të krijojnë Federatë brenda Kosovës

Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë: Të huajt duan të

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë televizive se e përkrah karakterin patriotik të qeverisë së Albin Kurtit për të mbrojtur territorin e Kosovës.

Ngjela kujtoi se dy shtetet shqiptare në Ballkan janë aleatë të mëdhenj të Uashingtonit përkundër Serbisë që siç tha janë antiamerikanë.

Sipas Ngjelës, nuk mund të lejohet asnjë lloj konfederate serbe në territorin e Kosovës.

“Çështja shqiptare ka lënguar, ka qenë në gjendje të tmerrshme, kemi qenë gati duke u shfarosur. Po të mos kishte dalë presidenti Wilson në ‘19-ën në Paris ne do ishim shfarosur, do ishte shumë e vështirë rimarrja e pavarësisë së Shqipërisë dhe jo më shteti i dytë. Tani ne jemi dy shtete të forta, jemi aleatë i Uashingtonit, s’jemi sllavë. Ata që kërkojë  territoret tona janë antiamerikanë, as e diskutoj, kjo është logjika jonë. Ai është shteti ynë, ka shpëtuar prej tyre, janë të humbur në luftë, akoma s’kanë paguar dëmet që u kanë sjellë shqiptarëve. Unë e përkrah karakterin patriotik të qeverisë së Kosovës; nuk mund të lejohet asnjë lloj kuazi-konfederatë serbe brenda territorit të Kosovës”, tha Ngjela.