BREAKING NEWS

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk të ndodhë në zgjedhjet e 25 prillit, parandaloni... (Mesazhi i plotë)

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk
x

Politike

Spartak Ngjela reagon mbi ngjarjen e bujshme dhe jep mesazhin e fuqishëm: Sot më shumë se kurrë...

Spartak Ngjela reagon mbi ngjarjen e bujshme dhe jep mesazhin e fuqishëm:

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas vendosjes së monumentit të Gjergj Kastriotit Skënderbeut në Prizren. “Shqiptarizmi u tregua i fortë në Prizren. Kurse, filoserbët, kuptohet, janë trembur nga ardhja e Joe Biden-it si president në Ëashington”, shkruan Ngjela.

Postimi i Ngjelës

Monumenti i Gjergj Kastriot Skënderbeut u vendos edhe në Prizren. Ishin filoturqit dhe filoserbët e Kosovës që bënin presion. Sidomos filoserbët.

Por, tani nuk kanë më fuqi. Shqiptarizmi u tregua i fortë në Prizren. Kurse, filoserbët, kuptohet, janë trembur nga ardhja e Joe Biden-it si president në Ëashington.

Gjjthsesi, kastriotizmi sot, si shqiptarizëm, është më i fortë se kurrë; kurse, duhet të kujtohemi ngaherë: Prizreni është qënda e parë e Rilindjes Kombëtare shqiptare.

Gjergj Kastrioti hyri sot triumfalisht në Prizren pas 552 vjetësh.

Më të lexuarat