BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Spartak Ngjela zbulon kërkesën e fortë që i është bërë Ramës: I kanë thënë që të eliminojë...

Spartak Ngjela zbulon kërkesën e fortë që i është

Bullgaria refuzoi t'i hapë rrugë negociatave për Maqedoninë, ndërsa veto-ja për Shkupin penalizoi edhe Tiranën.

Avokati Spartak Ngjela, u shpreh se nëse Rama do t’i kishte bërë reformat deri në fund, nuk kishte Maqedoni Veriu që do të na ndalonte.

“Nëse kryeministri do t’i kishte bërë reformat deri në fund, nuk kishte Maqedoni Veriu që do të na ndalonte. Ata e dinë që edhe kryeministri shqiptar nuk ka qenë me vullnet të plotë për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Antikorrupsion. Kam përshtypjen që kryeministrit i kanë thënë që të eliminojë korrupsionin nga qeveria. Ambasadorja amerikane sot tha se “këta bëjnë sikur”. Unë e dija se, pa nisur goditjen penale për korrupsionin, nuk kishim shpresë për hapje negociatash. Por, këta e bënë fakt të kryer nisjen e negociatave”, u shpreh Spartak Ngjela.

Më të lexuarat