BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Politike

“Spiropali në vend të Edona Bilalit”, Lorenc Vangjeli zbardh prapaskenat e lëvizjeve në PS: Ju tregoj synimin e socialistëve

“Spiropali në vend të Edona Bilalit”, Lorenc Vangjeli

Analisti Lorenc Vagjeli ka komentuar përgatitjet zgjedhjet vendore.

Në një intervistë në MCN, ai është ndalur tek Shkodra, duke thënë se PS synon të marrë  3/5 e bashkive të qarkut Shkodër.

Sipas tij, PS është nisur për udhë kur të tjerët ende nuk kanë lidhur këpucët.

Ndër të tjera ai ka komentuar edhe zëvendësimin e  Edona Bilalit me Elisa Spiropalin.

“Duhet parë sërish kontrasti. PS është nisur për udhë kur të tjerët ende nuk kanë lidhur këpucët. Rama përveç se emrat e përveçëm ka pasur kriteret.

Rasti është dërgimi i Elisa Spiropalit në Shkodër sepse është një nga figurat që arrin ti ofrojë konsensus vetvetes. Edhe pse socialistët kanë 10 vjet në pushtet, në Shkodër nuk janë ndjerë asnjëherë në pushtet gjatë kësaj periudhe dhe Bilali nuk arriti dot të konvertojë.

Socialistët nisen në Shkodër me idenë se janë të humbur përballë demokratëve dhe Spiropali duke pasur të garantuar mbështetjen e Ramës kanë një filling politik me njeri-tjetrin, Rama tregon se edhe kur është duke luajtur me ngjyrat është duke bërë matematikë.

PS tenton të marrë në Shkodër 3/5 e bashkive të qarkut. Njeriu i parë që do ishte i lumtur që Berisha të humbiste në zgjedhje është Basha”, është shprehur Vangjeli.

 

Më të lexuarat