Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Spitali i Fierit”, deputeti Shehu sulmon Ramën

Postuar: 20/10/2018 - 19:03

Deputeti i PD, Titan Shehu ka reaguar pas vizitës  se kreut të qeverisë në Fier. Sipas tij, Rama nuk tha asgjë për PPP-të, ndërsa shton se asnjë fjalë nuk u tha për politikat shëndetësore dhe sipas tij,  mjekëve iu është kërkuar të kryejnë një numër procedurash kirurgjikale me të njëjtat instrumente pa asnjë sterilizim

“Kryeminstri dje ne spitalin e Fierit, nuk tha asgje per faktin qe PPP e sterilizimit dhe e materialeve konsumit po ben kolaps.Ai me syzat e tij 3 D, kete here konstatoi vetem se dyert jane te vogla, i vetmi konkluzion e direktive kryeministeriale kjo.

Asnje fjale nuk tha per politikat shendetesore financuese e zhvilluese te sistemit, te domosdoshme keto per shendetesine tone ne varferi afrikane, me mjeke si “specie ne zhdukje” dhe e fundit ne Europe per kujdesin ndaj te pacientit.

Asnje fjale per deshtimin e PPP se sterilizimit e materialeve te konsumit. Kirurgeve e kryeinfermiereve te sallave u eshte kerkuar qe per nje numer procedurash kirurgjikale te perdorin perseri instrumentat e vjeter dhe jo ato nga koncesionari i sterilizimit, se po ”tejkalohet kostoja”, megjithese atij i paguhen shuma gjigande, reth 13 M $ ne vit, duke konfirmuar keshtu akuzat tona per abuzim dhe jo rentabilitet ne kete PPP?!

Po keshtu asnje fjale per faktin se spitali i Fierit eshte pa neurolog, me nje radiolog, me salla operacioni ne kushte…etj, etj.

Askush nuk permendi aty se dhe per te riparuar banjat e gjinekologjise mjeket paguan nga 250000 leke te vjetra secilit?!Pra asnje fjale per shume e shume te tilla probleme te thella lokale e kombetare, qe lidhen me abuzivizmin, mungesen e vizionit, strategjise, vullnetit per t’i perballuar ato.”, shruan Shehu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” me fjalimin që mbajti në Kuvendin e PD, në një postim në rrjetet sociale shkruan se kreu i PD-së, Lulzim Basha duhet mini

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod

Postuar: 19/08/2019 - 13:04

Sekretari i Përgjithshëm Bardh Spahia po zhvillon në këto momente një takim me kryetaren e bashki

Postuar: 19/08/2019 - 13:03

Për situatën që po ndodh sot në Shkodër, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Socilaiste.