BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x

Politike

“S’pyesim për vapën”/ Strazimiri bëhet gati për protestë dhe zbardh çfarë do të ndodhë dhe ka një mesazh të fuqishëm për Bardhin dhe Alibeajn: Më 7 korrik sheshi do jetë...

“S’pyesim për vapën”/ Strazimiri bëhet gati

Anëtari i kryesisë sa PD, Gent Strazimiri, ka treguar detaje në lidhje me organizimin e protestës së 7 korrikut, ku tha se takimet kanë qenë intensive dhe se sipas tij kjo protestë është shumëpritur nga qytetarët.

Në një intervistë për Ora News, me gazetarin Arnold Kariqi, Strazimiri tha se me 7 Korrik sheshi i Tiranës do të jetë plotë.

Temperaturat e nxehta, janë gjithmonë më të ulëta sesa nxehtësia që të jep varfëria. Sali Berisha është drejtuesi i opozitës, nuk është  diçka për t’u provuar për herë të parë. Berisha thotë dhe e bën. Kjo shoqëri ka pasur jashtëzakonisht të mira, si në kuptimin e politikës së madhe ashtu dhe në ekonominë e vogël familjare në drejtimin e Sali Berishës. Berisha është një njeri që mban fjalën, është  njeri patriot që e do këtë vend dhe unë besoj se vetëm këtu nuk ka dyshim. Besimi te PD dhe te opozita e drejtuar nga Berisha nuk vihet në pyetje.

I pyetur në lidhje me refuzimin e Gazment Bardhit dhe Enkelejd Alibeajt, për të marrë në protestë Strazimiri tha se nuk ka asnjë arsye për  të mos qenë në krahë të qytetarëve.

Gent Strazimiri: Unë mendoj se kushdo që refuzon të jetë krah demokratëve, veçanërisht ata që do të duhej të ishin në drejtim të betejës së tyre për të çliruar këtë vend që tashmë është në rrezik. Mendoj se e ka damkosur veten të bashkëpunëtorit të Edi Ramës dhe të kësaj qeverie. Mendoj se nuk ka asnjë arsye të mos bashkohesh me cilindo prej qytetarëve shqiptarë, veçanërisht me demokratët  shqiptarë.

Ai foli edhe për amnistinë fiskale duke thënë se me këtë draft ligj po dhunon biznesin.

Gent Strazimiri: Është një qeveri që po dhunon biznesin me këtë të ashtquajtur amnistia fiskale, ku paranë  e pistë tenton ta fus legalisht në ekonomi.

Më të lexuarat