BREAKING NEWS

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë në dorë dosjet e aferës së CEZ, janë të tronditur nga heshtja e drejtësisë përballë korrupsionit

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë
x

Politike

Stilistja e njohur befason me komentet: Stili i veshjes së Metës dhe Kryemadhit nuk më pëlqen! Basha është shumë...

Stilistja e njohur befason me komentet: Stili i veshjes së Metës dhe

Stilistja e njohur Anila Konomi dha më tepër detaje rreth stilit të veshjes së politikanëve shqiptarë.

Ajo komentoi disa nga figurat kryesore politike, Presidentin Ilir Meta, kryedemokratin Lulzim Basha, kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe kryebashkiakun Erion Veliaj

Meta-Kryemadhi

Nuk më pëlqen aq. Të dy bashkë nuk më pëlqejnë, veç e veç më pëlqen Monika. Presidenti është ikonik, shumë i centralizuar. Monika është shumë ‘fashion’, i pëlqejnë veshjet e bukura. Monika ruan sensin e masës në gjithçka, fytyrë dhe veshje.

Basha

Është shumë ikonik, është shumë i centralizuar. Çdo gjë fikse, kollaret e menduara, tregon kujdes. Kur e kam parë edhe me veshje sportive, është shumë shqiptar, shumë i kornizuar, është natyra e tij.

Veliaj

Veliaj është i vetmi që flet me veshjen. Përvesh mëngët, gjë që tregon se ai punon dhe vërtetë ai punon. Ai është shumë popullor me veshjen.