BREAKING NEWS

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata që nuk kanë aplikuar"/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata
x

Politike

Struktura për hetimin e 'KÇK', Spiropali shpjegon si do të funksionojë dhe kur do jetë gati

Struktura për hetimin e 'KÇK', Spiropali shpjegon si do

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali, ka thënë se struktura e Posaçme që do të hetojë gjyqtarët dhe prokurorët e lidhur me krimi ose siç i ka quajtur kryeministri Edi Rama 'KÇK' do të jetë gati brenda këtij viti. Ajo theksoi se kjo strukturë nuk do ketë lidhje me vettingun dhe do funksionojë veçmas prej saj.

"Nuk ka lidhje me vettingun. Ky është specifikisht për të adresuar çështjen e krimit. Ligji do të jetë gati shumë shpejt, ndoshta shumë shpejt", u shpreh Spiropali.

Më të lexuarat