BREAKING NEWS

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në duar

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në
x

Politike

Studentët drejt krijimit të një partie të re, reagon Ylli Manjani

Studentët drejt krijimit të një partie të re, reagon Ylli

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar pas lajmeve se studentët protestues do të formojnë një parti të re.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Manjani shkruan se në parim nuk është keq, por sipas tij vendi ka nevojë për politika, jo parti.

Ish-ministri thekson se parti kemi plot, por politika kemi pak.

“Po flitet për një parti të re.
Në parim nuk është keq. Në fund të fundit kushdo ka të drejtë të grupohet lirisht në një parti.

Çdo parti e re që i bashkohet Opozitës zyrtare, për të përballuar të keqen që sundon, është shumë e mirëpritur. Bashkimi bën fuqinë.

Halli është se një parti e re nuk do të thotë politikë e re. Parti kemi plot, por politikë dhe politika kemi pak…

Përvoja e derisotme nuk është e mirë…”-shkruan Manjani në postimin e tij.