Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Studentët drejt krijimit të një partie të re, reagon Ylli Manjani

Postuar: 21/01/2019 - 10:45

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar pas lajmeve se studentët protestues do të formojnë një parti të re.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Manjani shkruan se në parim nuk është keq, por sipas tij vendi ka nevojë për politika, jo parti.

Ish-ministri thekson se parti kemi plot, por politika kemi pak.

“Po flitet për një parti të re.
Në parim nuk është keq. Në fund të fundit kushdo ka të drejtë të grupohet lirisht në një parti.

Çdo parti e re që i bashkohet Opozitës zyrtare, për të përballuar të keqen që sundon, është shumë e mirëpritur. Bashkimi bën fuqinë.

Halli është se një parti e re nuk do të thotë politikë e re. Parti kemi plot, por politikë dhe politika kemi pak…

Përvoja e derisotme nuk është e mirë…”-shkruan Manjani në postimin e tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 12:33

Jorida Tabaku është një ndër femrat më me influencë në politikën shqiptare.

Postuar: 21/04/2019 - 12:27

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu u ka uruar Pashkët të gjithë besimtarëve katoli

Postuar: 21/04/2019 - 12:03

Në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, ish-kryeministri Sali Berisha ka publi

Postuar: 21/04/2019 - 11:40

Krijimi i partisë së re ‘Binda Demokratike’ ka ngjallur edhe reagimin e ish-ministrit

Postuar: 21/04/2019 - 11:25

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh nga qytetari dixhi

Postuar: 21/04/2019 - 11:05

Pas sulmeve vdekjeprurëse në Sri Lanka që lanë pas mbi 100 të vdekur, ish-deputeti demokrat, Trit

Postuar: 21/04/2019 - 10:55

 Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për