Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Subashi: Çdo ditë e humbur ka kosto, duhet vullnet mes palëve

Subashi: Çdo ditë e humbur ka kosto, duhet vullnet mes palëve

Postuar: 18/04/2013 - 21:35

Deputeti i Partisë Socialiste Armando Subashi, ka deklaruar se Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve de facto ka vdekur dhe nuk mund të behet fjalë për një institucion të besueshëm. Sipas tij, fajtori i vetëm i ekzekutimit të KQZ-së është kryeministri Sali Berisha dhe mazhoranca e tij.

Ai pohoi se PS është e gatshme të bisedojë me PD për të bërë një zgjidhje politike dhe mazhoranca të kthejë KQZ në normalitet përpara ditës së hënë.

"Po ti qëndrojmë ligjit, Muho duhet të rikthehet në KQZ. Palët të ulen në tryezë dhe të zgjidhin krizën politike", tha Subashi.

Sipas deputetit socialist, mjafton vetëm vullneti politik që KQZ të kthehet në normalitet.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj