BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x
BREAKING NEWS

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u qëllua me grusht në protestë, Homeland Justice publikon foton me shënjestër tek koka e Ramës dhe Yuri Kim dhe bëjnë paralajmërimin ‘bombë’

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u
x

Politike

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Janë të përfshirë edhe grupe nga Rusia dhe Serbia, ja pse Rama ua fsheh informacionet qytetarëve

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sulmet kibernetike ndaj sistemeve digjitale të qeverisë shqiptare. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, Berisha deklaroi se në këto sulme janë përfshirë dhe grupe nga Rusia dhe Serbia.

Sipas tij, kryeministri Rama nuk e pranon këtë publikisht, pasi nuk i shkon në interes të marrëdhënies së tij me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Berisha: Në marrëveshjen e 2009-ës për detin, të gjitha zonat e gazit dhe naftës binin në territorin e Shqipërisë. Në marrëveshje që do firmoset me 12 milje, ato kalojnë në Republikën Helvetike dhe shuma është miliarda euro. Ky është aspekti i Edi Ramës me interesin kombëtar. Nuk ka vend që lejon një tradhtar si ky në krye të qeverisë. Cili është qëndrimi i tij tjetër.

Qëndrimi tjetër është qëndrimi më cinik, më shkatërrimtar i vjedhjes dhe mashtrimit të përditshëm. Ju e patë si u tret shteti digjital i Shqipërisë. Ky mashtron dhe vetëm mashtron. Sepse ky rrënimin e shtetit digjital e filloi vetë, me patronazhistët, target, rrogat dhe pozicionet e SHISH që i nxori në Pazar.

Me rrogat e qytetarëve shqiptarë. Jam i bindur që iranianët ndërhynë, por burime të partnerëve tanë dhe ekspertëve të IT-së, thonë se në ndërhyrjet ndaj Shqipërisë janë grupe serbe dhe ruse. Këto Rama ua fsheh shqiptarëve, nuk ua thotë dot. Nuk i shkojnë me skemën e vasalitetit të tij ndaj Vuçiçit.